Trafikonte drogë dhe armë, në pranga pogradecari

Një 25-vjeçar është arrestuar mëngjesin e së hënës pasi akuzohet për trafikim të armëve dhe lëndëve narkotike.

Në pranga ka rënë i riu me inicialet J.P. nga Pogradeci. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë "Arrest me burg" për veprat penale "Trafikim i armëve dhe municioneve" ,"Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Kultivimi i bimëve narkotike".

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid/ Në Rusi më shumë se 660 mijë raste infeksioni! Autoritetet: Vala e dytë do jetë me intensitet të ulët