Tragjedi në Afrikë, autobuzi plot me studentë përplaset me kamionin, vdesin 24 persona

Tragjedi në Afrikë, autobuzi plot me studentë përplaset me kamionin, vdesin 24 persona

Pamje nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Guinenë Perëndimore të Afrikës ku një autobus plot me studentë është përplasur me një kamion gjatë një parakalimi të gabuar. Për pasojë kanë mbetur të vdekur 24 persona dhe pjesa më e madhe e tyre janë studentë.

Autobusi po udhëtonte nga kryeqyteti Conakry për në Faranah në jugperëndim. Aksidenti ndodhi pranë Kindia, qyteti i katërt më i madh i Guinesë rreth 130 kilometra (80 milje) në lindje të Conakry.

Sipas mediave të huaja, policia ka pasur vështirësi në identifikimin e viktimave, të cilët mezi dalloheshin pas frakturave të shumta të pësuara nga aksidenti i rëndë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE