Tragjedi në Kumanovë, 3 të vdekur dhe 6 të plagosur nga shpërthimi i bombolës së gazit

Foto ilustruese

Tre persona humbën jetën dhe gjashtë të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në një shtëpi në fshatin Romanovcë të Kumanovës, Maqedoni e Veriut.

Tre persona vdiqën në vend dhe gjashtë përfunduan me lëndime. Ata janë transferuar në spitalin e Kumanovës, por për shkak të seriozitetit të plagëve po dërgohen në Qendrën e Urgjencës në Shkup. 

 

 

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga e hëna duhet leje për të dalë nga shtëpia, a është ky një vendim i duhur i qeverisë?

Komento