POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tragjedia e çiftit të ri në Australi, i vdiq i dashuri futbollist në aksident, vajza i jep fund jetës disa orë më vonë

Alice Robinson dhe i dashuri i saj, britanik Jason Francis

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Australi ku një çift të rinjsh britanik janë ndarë nga jeta në mënyrë tragjike. Sipas mediave mësohet se një grua britanike është gjetur e vdekur, një ditë pasi i dashuri i saj u vra në një aksident rrugor.

Mësohet se Alice Robinson i ka dhënë fund jetës së saj, pasi i dashuri i saj 29 vjeçar Jason Francis, u godit pak metra larg shtëpisë së tij  nga një makinë e drejtuar nga një punonjës i shpërndarjes së picave, të shtunën rreth orës 20:00. 

Ajo kishte pritur që ai të kthehej nga një mbrëmje  me shokë kur i riu 29-vjeçar u përplas nga një Volksëagen Jetta drejtuar nga një 18-vjeçar, duke humbur jetën. Ajo dëgjoi sirenat e ambulancës dhe më pas mësoi edhe për vdekjen e të dashurit të saj ku e dëshpëruar i ka dhën fund jetës.

Ndërkohë, mësohet se  një faqe online kanë vënë në dispozicion një numer llogarie për të ndihmuar familjen e çiftit britanik, të cilët humbën jetën në mënyrë tragjike pak ditë para Krishtlindjes.

Çifti i ri kishte qenë së bashku prej gati tetë vite dhe një vit më parë ishin zhvendosur për të jetuar nga Shropshire, në Angli.

b.xh.
Komento