VIKTIMAT/ Tragjike në Thumanë, gjyshja e pajetë nën rrënoja, nipi nxirret gjallë në prehrin e saj (VIDEO)

Fatkeqësisht tërmeti i fuqishëm që lëkundi Shqipërinë në orën 3.55 të mëngjesit të sotëm ka shënuar viktimën e parë në Thumanë të Fushë-Krujës. Një skenë tragjike, përlotëse dhe rrëqethëse. Një gjyshe ka humbur jetën e zënë nën rrënoja nga shembja e një pallati, ndërsa në prehrin e saj mbante nipin. I vogli është nxjerrë gjallë nga të afërm dhe forcat zjarrfikëse. 

Ata kanë qenë në gjumë dhe nuk kanë mundur të ngrihen në kohë për t'i shpëtuar tërmetit duke u zënë nën rrënoja. Situata më problematike paraqitet pikërisht në këto tre pallate në zonën e Thumanës.

1574743926_thumane.jpg


Lajmi kryesor:

Një fëmijë, i sapoliruari nga burgu, një polic dhe një gjyshe krah nipit deri në vdekje! Jetët e këputura nga tërmeti


  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Final 4/ Egnatia dhe Vllaznia 'shterpë' në 'Air Albania', rrogozhinasit gjejnë Partizanin në finalen e Superligës

Final 4/ Egnatia dhe Vllaznia 'shterpë' në 'Air Albania', rrogozhinasit gjejnë Partizanin në finalen e Superligës