Trajleri godet nga pas autobusin në Lezhë dhe e nxjerr nga rruga, plagoset një fëmijë (VIDEO)

Një fëmijë mbeti i plagosur pas përplasjes së një autobusi me një trajler. Aksidenti ndodhi paraditen e së mërkures në superstraden Lezhë-Milot, pranë kryqezimit të Ishull-Shëngjinit. Autobusi u godit nga pas nga trajleri dhe përfundoi jashtë rruge, ndërsa fëmija i cili mbeti i lënduar u dërgua për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës, ku pasi mori ndihmën e parë mjekësore bëhet me dije se ndodhet jashtë rrezikut për jeten.

Ndërkohë fatmirësisht pasagjeret e tjerë të cilët ishin në autobusin që po vinte në drejtim të Lezhës, nuk morën lëndime. Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes bëri me dije se ka shoqëruar në komisariat dy drejtuesit e mjeteve të përfshira në këtë aksident dhe po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Nga aksidenti u krijua për disa minuta trafik i rënduar përgjatë superstradës dhe u desh ndërhyrja e policisë rrugore për normalizimin e lëvizjes.
1631695483_aksident2.jpg

1631695494_aksident1.jpg

Foto nga aksidenti

 

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Paradoksi i një elite të korruptuar në Shqipëri: Nga SHBA-të kërkon ‘pavarësi’, popullit i premton demokraci