Trajner në moshën 75-vjeçare, Roy Hodgson merr drejtimin e klubit të Premier League

Trajner në moshën 75-vjeçare, Roy Hodgson merr drejtimin e klubit të Premier League

Roy Hodgson

Roy Hodgson është trajneri i ri i Crystal Palace në Premier League. 75-vjeçari rikthehet në stol pas afro dy vitesh, me teknikun që nuk i ka thënë "jo" ofertës për futbollin e madh.

Edhe pse 75 vjeç, Palace i kanë besuar ish-trajnerit të tyre që u largua në 2021 pas katër vitesh në drejtimin e skuadrës. Disa ditë më parë klubi i Premier League në Angli shkarkoi Patrick Vieira pas 18 muajsh, kjo për shkak të rezultateve të dobëta.

"Roy Hodgson është emëruar trajner i Crystal Palace deri në fundin e sezonit. Paddy McCarthy do të marrë rolin si ndihmës menaxheri i tij dhe Ray Lewington do të kthehet si trajner i dytë. Dean Kiely mbetet në pozicionin e tij si trajner i portierëve. Mirë se erdhe, Roy", njofton klubi i Premier League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Komisionet parlamentare ‘Ok’ kredisë 75.5 mln euro për pastrimin e Vjosës! Opozita kundër: Po keqpërdoren paratë, ka korrupsion

Komisionet parlamentare ‘Ok’ kredisë 75.5 mln euro për pastrimin e Vjosës! Opozita kundër: Po keqpërdoren paratë, ka korrupsion