Trajneri Antonio Conte rrezikon të
dënohet me 15 muaj nga futbolli

Trajneri Antonio Conte rrezikon të <br />dënohet me 15 muaj nga futbolli
Trajneri i Juventusit Antonio Conte rrezikon të dënohet nga komisioni i Disiplinës pranë federatës italiane të futbollit me 15 muaj përjashtim nga të gjithë aktivitetet sportive. Pasi ranë poshtë të gjitha marrëveshjet e mundshme për një ulje në masën e dënimit në tre muaj, prokurori Stefano Palazi ka kërkuar një përjashtim një vit dhe tre muaj për trajnerin bardhezi. Vendimi përfundimtarë pritet të merret nga gjykata.

Ndërkohë që nuk ka munguar edhe reagimi i presidentit të Juventusit Andrea Anjeli , i cili ka fajësuar federatën italiane të futbollit për gjithçka po ndodh me trajnerin Conte. Sipas Anjelit gjithçka po bëhet me qëllim për të dënuar dhe përjashtuar Conten nga një proces fars.

(d.b/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet