Transport droge me ambulancë në Greqi, arrestohet 41-vjeçari! Sekuestrohen 320 kg kanabis

Droga e kapur

Droga e kapur

GREQI- Policia greke ka vënë në pranga një 41-vjeçar, pasi u kap duke qarkulluar me 320 kilogramë kanabis.

Ai u kap teksa po transportonte drogën në Igumenica me një ambulancë për të kamufluar veprimet e tij kriminale. Droga është ngarkuar në ambulancë me çanta udhëtimi, ndërsa siç mund të shohim në fotot e shkrepura nga polica ato janë të ndara në pako më të vogla. Konkretisht 129 pako të vogla brenda 13 çantash udhëtimi.

Gjithashtu, pranë drejtuesit të mjetit u gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël kokaine, 900 euro dhe 3 aparate celularë. I arrestuari do të dërgohet në Prokurorinë, ndërsa hetimet paraprake për rastin po kryhen nga Prokuroria e Narkotikëve.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

'Besoni tek ajo që ndjeni, pasioni po kthehet në lidhjen tuaj...' horoskopi për ditën e sotme