Vetëhelmohet me fostoksinë 18-vjeçarja në Tepelenë, tre muaj më parë i fejuari humbi jetën teksa punonte

Fotot nga vendi i ngjarjes ku humbi jetë bashkëshorti i 18-vjeçares

TEPELENË- Është vetëhelmuar me fostoksinë 18-vjeçarja, Mirela Beta në fshatin Vasjar të Tepelenës. Vetëm tre muaj më parë 18-vjeçares i vdiq i fejuari i saj, si pasojë e një aksidenti tragjik në punë,  teksa punonte në 'Bypassin' e Levanit. Mateo Kozan, 18 vjeç për shkak të pakujdesisë, u shtyp nga ruli i ngjeshjes së asfaltit të rrugës, e ndërkohë për 18-vjeçaren, Mirela Beta ka qenë e pamundur që të marrë veten nga kjo tragjedi në jetën e saj, duke ndërmarrë edhe aktin ekstrem të vetëhelmimit me fostoksinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë natës në fshatin Vasjar të Tepelenës, ndërkohë që kanë qenë prindërit e vajzës të cilët e kanë gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm në dhomë. Në duart e vajzës janë gjetur edhe gjurmë të lëndës helmuese të cilën e konsumoi. Sipas dëshmive vajza prej tre muaj vuante humbjen e të fejuarit dhe kushtet psikologjike të saj ishin rënduar shumë kohët e fundit.

/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

  • Arbëri: 20/01/2020 11:22

    Këtu ka diq që nuk përputhët me të vërteten ...!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë! Nxënësit mësim në qendër shëndetësore, shkolla u shemb nga tërmeti