Tri miqësore të Kombëtares U-21, Bushi grumbullon 22 futbollistë

Trajneri i Kombëtares U-21, Alban Bushi, ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për tri ndeshjet miqësore që do të zhvillohen nga datat 28 maj deri më 8 qershor, me Bosnjë Hercegovinën dhe dy herë me Bjellorusinë.

Në listën e tij ka pasur disa emra të rinj, mes tyre edhe nga Superiorja, siç është Valon Ethemi i Kukësit, por edhe Dramolli i Bylisit.

Trajneri Bushi ka grumbulluar Keidi Baren, i cili mungonte në listën e Kombëtares së Panuccit, ndryshe nga sa ndodhi në miqësoren me Norvegjinë. Nga Belgjika vijnë Lindon Selahi i Standard Liezh dhe Sebastian Spahiu i Muscron. 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Rrjedhje gazi në Detin Baltik nga 3 tubacione të Nord Stream, Ukraina: Sulm terrorist i planifikuar nga Rusia

Rrjedhje gazi në Detin Baltik nga 3 tubacione të Nord Stream, Ukraina: Sulm terrorist i planifikuar nga Rusia