Tronditet Belgjika, 14-vjeçarja përdhunohet nga 11 persona në pyll! E thirri i dashuri

Tronditet Belgjika, 14-vjeçarja përdhunohet nga 11 persona në pyll! E thirri i dashuri

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Belgjikën, ku një vajzë 14-vjeçarë është përdhunuar në pyll nga 10 miq të të dashurit të saj.

Sipas mediave të huaja, 10 të dyshuarit janë po ashtu të mitur, nga 11 deri në 16 vjeç.

Ajo çfarë e bën edhe më tragjik rastin është se vajza dyshohet të jetë përdhunuar 3 herë nga djemtë, midis 2 dhe 6 prillit.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se e mitura u thirr në pyll nga i dashuri i saj, në Kabouterbos në Kortrijk, Flandra Perëndimore (pesë milje nga kufiri francez).

Thuhet po ashtu, se përdhunuesit kanë filmuar aktin makabër dhe e kanë shpërndarë në rrjete sociale.

Gjashtë prej tyre janë izoluar përkohësisht në një qendër riedukimi, ndërsa katër të tjerët ndodhen në arrest shtëpie.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

 'New York Times': Shqipëria po i bën rivalët të djersijnë në 'Grupin e Vdekjes'

'New York Times': Shqipëria po i bën rivalët të djersijnë në 'Grupin e Vdekjes'