Tronditet Liverpool para sfidës me Barcelonën, ja çfarë komunikon Jurgen Kloop

Tronditet Liverpool para sfidës me Barcelonën, ja çfarë komunikon Jurgen Kloop

Roberto Firminho, Mohamed Salah dhe Sedio Mane

Mohamed Salah dhe Roberto Firminho, dy ‘yjet’ e ekipit të Liverpool, do të mungojnë në gjysmëfinalen e kthimit të “Champions League” që skuadra angleze do të luajë kundër Barcelonës. Për këtë nuk ka më asnjë dyshim pasi ka qenë vetë trajneri i “the reds”, Jurgen Klopp, ai që e ka konfirmuar diçka të tillë në konferencën për shtyp para ndeshjes.

Për Mohamed Salah kishte shpresë edhe pse egjipiani në fundjavë u largua me barelë nga fushë në ndeshjen me Neëcastle. Përveç Salah edhe Firminho nuk ka arritur ta lërë pas dëmtimin në kyçin e këmbës që e mundon prej dy javësh brazilianin.

Duke parë që ndeshja e parë në Katalonjë ka përfunduar 3-0 në favor të Barcelonës dhe mungesat e Liverpool, duket shumë e vështirë që anglezët të kalojnë në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm në Europë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!