Tropojë, gjendet një minë
kundërtank në Qafë Morinë

Tropojë, gjendet një minë<br />kundërtank në Qafë Morinë<br>
TROPOJE-Ditën e sotme është konstatuar nga policia kufitare në Qafë –Morinë në thellësi 1.5 deri në 2 km në aksin rrugor Kamenicë- Qafë Morinë një minë kundërtank. Mina me flatra e gjatësi 60-70 cm është me ngjyrë ushtarake, ndërsa po mbahet në ruajtje nga shërbimet e Policisë Kufitare e Migracionit.

Pas konstatimit, prefektura ka kërkuar ndihmë dhe asistencë teknike Ministres së Mbrojtjes, për asgjësimin e minës në një kohë sa më të shpejtë me qëllim parandalimin e ngjarjeve të jashtëzakonshme.

 

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin