Një 49 vjeçar vritet për një shpullë në Çerem të Tropojës! Arrestohet pas 2 orësh autori zjarrfikës, e ekzekutoi bashkëfshatarin me pistoletë pasi i rrahu djalin (EMRAT)

TROPOJË- Një shpullë është bërë shkak për vrasjen e 49 vjeçarit Isat Goçaj në fshatin Çerem të Tropojës rreth orës 15:30 të ditës së sotme.

Autori Altin Ismajlisufi me profesion zjarrfikës, banues në të njëjtin fshat, e ka qëlluar për vdekje 49 vjeçarin pasi i biri i kishte thënë se Isat Goxhaj e kishte rrahur. Menjëherë më pas, efektivi i forcave zjarrfikëse, ka debatuar fillimisht me Goçajn dhe më pas e ka qëlluar për vdekje, me një armë zjarri tip pistoletë. 

Pas 2 orësh nga ngjarja autori i dyshuar i vrasjes Ismajlisufi është arrestuar, ndonëse është përpjekur që të largohet drejt Kosovës. Gjatë kontrollit në shtëpi, policia gjeti dhe sekuestroi pistoletën me të cilën autori kreu vrasjen. 

"Vret me armë zjarri 49- vjeçarin, Policia identifikon autorin e dyshuar. Sot, rreth orës 15:30, në fshatin Çerem, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi I.G., 49 vjeç, banues në Çerem. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë  falë  reagimit në kohë, veprimeve të shpejta dhe profesionale, bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar", thotë policia.

Autori i dyshuar është shoqëruar ë Komisariatin e Policisë Tropojë, për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e  plotë të  rrethanave të ngjarjes. Fshati Çerem ku ndodhi ngjarja, është një zonë e thellë turistike, rreth 25 kilometra larg Bajram Currit dhe me një numër të vogël banorësh, por me turistë të shumtë që bëjnë alpizinëm.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:46
Arrestohet pak orë pas ngjarjes autori i vrasjes në Tropojë, policia sekuestron armën e krimit

Është arrestuar pas disa orësh nga ngjarja autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur në Çerem të Tropojës. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë  falë  reagimit në kohë, veprimeve të shpejta dhe profesionale, bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar shtetasin  Altin Ismajlisufi. Gjatë kontrollit në banesë, Policia gjeti dhe sekuestroi armën e zjarrit, me të cilën autori kreu vrasjen. Autori i dyshuar po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Ora 17:26
FOTOJA, ja kush është autori që vrau sot në Tropojë 49-vjeçarin Isat Goçaj

1630769044_page.jpg

Personi në foto është Altin Ismailisufi, autori i vrasjes së pasdites së sotme në fshatin Çerem në Tropojë. Ai ka vrarë 49-vjeçarin Isat Goçaj dhe dyshohet se është arratisur drejt Kosovës.

1630769500_2816826114291286305477551416073991427949415n.jpg

1630769605_2775224314109437290329129156124962569401681n.jpg

Altin Ismailisufi

 

Ora 17:24
Vrasja në Tropojë, viktima qëlloi me shpullë djalin e autorit, ky i fundit mori armën dhe e qëlloi

Zbardhen detaje nga vrasja në Tropojë. Raportohet se viktima Isat Goçaj ka qëlluar me shpullë djalin e Altin Ismajlisufit. Djali i është ankuar babait, ky i fundit ka marrë armën dhe e ka qëlluar 49 vjeçarin për vdekje. 

Ora 17:18
Vrasja e 49 vjeçarit në Tropojë, del emri i autorit, është punonjës zjarrfikëseje

Autori i vrasjes së 49 vjeçarit Isat Goçaj është Altin Ismajlisufi banues në Çerem të Tropojës. Ai është punonjës zjarrfikëseje.

 • Sondazhi i ditës:

  Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento

Komente

 • Trnakop Kacija: 05/09/2021 07:41

  Pas shpulles mos me pas vra ai kish marre zemer e ja kish rreh edhe gruan, pastaj ja kishin fillu krejt me ja Nguyen gruan etj etj - po mos me e zgjat e vret si qenin edhe ai e as kerkush tjeter nuk qon dore ne ta.

  Përgjigju
 • LASKAR KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 05/09/2021 06:55

  Po pse mor burec vritet tjetri për një shpull ? Po bjeri dhe ti me shpull e mbydheni çështjen pastaj ai fmis i ka ra me shpull o trung mishi që su bot kurr njerëz. E pastaj e ka pas fajin Enver krimineli ai ju vinte ju hakut. Se demokracin ju se meritoni o popull si Afgon.

  Përgjigju
 • Iris: 04/09/2021 23:18

  Injorant,vrave tjetrin per nje shpulle,se t'u prek burreria! E po burracak je,t'a dish mire. Pse nuk u dorezove vete,ose te lajmeroje e te prisje policine,por ia mbathe si lepur?!

  Përgjigju
 • Populli: 04/09/2021 21:38

  Po malok me malok do te thot 1 minus..dhe zakoni do te shtyj per ate shpull maloku malokut ti marr hak dhe do behen -2 malok..pastaj nga shpulla e rend maloku tj do haj inat per malokun qe i ka ren ne shpull..o netflix ku je..ajde bej serial per kta maloket qe vriten per nje shpull..mos me gjuani me shpull se ju vrava

  Përgjigju
 • Artan: 04/09/2021 20:17

  Me zjarrhedhes jane per tu shfaros disa idiote qe banojne disa vise te shqiperise. Ja si ky autori debil, idiot, injorant dhe hajvan.

  Përgjigju
 • Cecen nga Tplana: 04/09/2021 18:41

  Keto vrasje i organizon Edvin droga per me ja hudh fajin leghendes se maleve Birishes.

  Përgjigju
 • Vicidoli: 04/09/2021 18:38

  Rrnoft Birisha na bani ma allti me mbrojt nderin dhe erzin.

  Përgjigju
 • Vlora: 04/09/2021 17:56

  mos beni komente idiote malok e jugor ne cdo cep te Shqiperise kane ndodhur dhe do ndodhin keto gjera, jemi popull mendje shkurter mendojme aty per aty dhe jo per pasojat e mevoneshme. mua me vjen keq per kete qe ka qelluar se do mbyllet ne burg, sa per trimin qe qellon me pellembe dhe rreh nje femije sme vjen keq, keta lloj trimash kete fund kane...

  Përgjigju
 • Bxl: 04/09/2021 16:56

  Po ju nga jugu po vraheni çdo dit o legena e ne ju bejme thjesht ngushellime. Kollaj te gjykosh por shikoni veten ne pasqyr para se te nxirrni vrerë !! Per vaksinen qe po jua bejnë me detyrim dhe per femit nuk ankoheni ose per Afganet qe po ju nxjerrin jashtë : merruni me budalliqe se kur ta kuptoni do jet shumë von o te qytetruar nga fushat,, ( e myzeqes )

  Përgjigju
  • Dani: 04/09/2021 19:38

   Po,vritemi si jo,ne nje mut jemi si nga veriu njesoj dhe jugu,sot ndodhi ne veri,jugu shan neser do vrten ne jug veriu do shaj.

 • Paul: 04/09/2021 16:02

  Malok idiot,,,vritet tjetri per nje shpulle...denojeni me burg perjete..

  Përgjigju
  • Malok: 04/09/2021 16:21

   Po ky 50 vjeç tu rrah me femije.

 • Besi: 04/09/2021 15:58

  Bravo malok hesapi e zgjidhi problem me plumbin!! Aaa kafshet e shqiperis nuk beheni kurr as ju as shqiperia e gjith! Perdorni dialogun jo armen!

  Përgjigju
  • La i-loku: 04/09/2021 22:14

   Kush mendon se ka pellejo te fort duet ta mendoj mir asnjeri nuk esht I cmendur e do te shkatrroj jeten por kur ta detyrojn edhe jeta duhet te ket kuptim hallall pushka e te lumte dora se prandaj jetojm kush pranon shpulla ka sjell gjith katrahuren me shqipri nuk esht injoranci te jetosh me dinjitet esht injoranci te jetosh kot e te pranosh gjera kot ruajeni dinjitetin o shqiptar an e mban le te vdesin ata qe e kerkojn te vdesin rrug te mbar×

Lajmi i fundit

John

Rritet borxhi publik me 477 mln € krahasuar me 2020, Ministria e Financave: Arriti në 10.6 mld €