'Turp që votove ligjin!' Erjon Braçe i kthehet keq protestuesve para Kuvendit: Paskeni marrë dhe hajdutin e Saliut

'Turp që votove ligjin!' Erjon Braçe i kthehet keq protestuesve para Kuvendit: Paskeni marrë dhe hajdutin e Saliut

Erjon Braçe

Me 74 vota pro u miratuan këtë të enjte në Kuvend ndryshimet në ligjin për  “Zonat e mbrojtura” që sipas mazhorancës i hap rrugë ndërtimeve ekologjike në këto territore për t’i vënë në shërbim të ekonomisë së komuniteteve. Jashtë parlamentit protestuan aktivistë të shoqërisë civile.

Në momentin kur dolën deputetët protestuesit vijuan të thërrisnin “Turp!”  “Turp”

Nga protesta u dëgjua zëri: Erion, turp që votove ligjin!.

Nga ana e tij Erjon Braçe iu kthye: “Paskeni marrë edhe hajdutin e kohës së Saliut me vete?”

"Paskeni marrë edhe hajdutin e kohës së Saliut me vete? E keni marrë edhe atë aty? Se ai hajduti i Saliut e ka mbrojt Divjakën! Ai hajduti i Saliut e keni aty" tha Braçe


Lajmi kryesor:

Miratohet ligji për 'Zonat e Mbrojtura', opozita: I hap rrugë investimeve strategjike! PS: Vetëm ndërtime ekologjike! BE: Të zbatohet sipas direktivave tona


S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Autoritetet iraniane rrisin shtypjen ndaj zërave kritikë pas vdekjes së Raisit

Autoritetet iraniane rrisin shtypjen ndaj zërave kritikë pas vdekjes së Raisit