Tym dhe 're' pluhuri në ajër, shpërthimi i fuqishëm tronditi pushuesit e ‘Ranës së Hedhun’ në Shëngjin

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e “Ranës së Hedhun” në Shëngjin, duke tronditur pushuesit të cilët ishin të shumtë gjatë kësaj Shtune.

Pamja e pluhurit teksa ngrihet lart, është parë nga një distancë e largët, ndërsa policia ende nuk ka dijeni se çfarë mund ta ketë shkaktuar shpërthimi.

Dyshimet janë se shpërthimi të jete bere nga firma qe po ndërton përmes malit rrugën Shëngjin-Velipoje.

J.GJ./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dita Ndërkombëtare e Paqes, Nikolla: Kontributi i Shqipërisë për paqen na bën një vend të madh