U akuzua për dhunë ndaj të atit
gjykata liron Vladimir Gjutën

Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin e Vladimir Gjutës nga burgu. Gjuta ishte në paraburgim dhe po hetohej për dhunë në familje.
 
Vladimir Gjuta akuzohej se ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij, por familjarët nuk kishin bërë kallëzim penal ndaj tij.
 
Në përfundim të hetimeve të kryera është vendosur lirimi i Vladimir Gjutës nga burgu. 

Vladimir Gjuta është një emër i njohur për drejtësinë, pasi më parë ka qenë arrestuar si i akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm, por që në përfundim të hetimeve u lirua. 


d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?