U arrestua se dhunoi gruan, policia i gjen arsenal armësh në banesë 71-vjeçarit në Korçë! I kishte mbyllur në një mur

KORÇË- Dhimitër Mitës, i arrestuar 3 ditë më parë se dhunoi gruan e tij, e cila ishte pajisur me urdhër mbrojtje dhe ishin në proces divorci, i është gjetur një arsenal armësh, në fshatin Mbrojë në Korçë.

Pasi iu sekuestruar një sasi municioni luftarak dhe 2 granata dore më datë 18 shkurt, policia ushtroi sërish kontroll në banesën e 71-vjeçarit dhe konkretisht në një magazinë ngjitur me shtëpinë i gjeti një arsenal armësh.

Gjatë kontrollit, në këtë ambient i cili ishte i mbyllur me mur, u gjetën 1 armë gjahu, 2 armë zjarri, 6 krehra të armës së zjarrit, sasi municioni luftarak, pjesë të armëve të zjarrit, 3 ndezës granatash, 2 granata ofensive, 2 granata difensive dhe 1 granatë cilindrike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

Materialet procedurale shtesë i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin