U bllokuan për orë të tëra në dëborë, Mitsotakis kërkon nga kompania koncensionare të dëmshpërblejë me 2000 euro çdo makinë

U bllokuan për orë të tëra në dëborë, Mitsotakis kërkon nga kompania koncensionare të dëmshpërblejë me 2000 euro çdo makinë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis kërkoi 2000 euro dëmshpërblim për çdo automjet i cili mbeti i bllokuar në Attiki Odo nga kompania koncesionare e Attiki Odo , që është përgjegjëse për mirëmbajtjen e rrugës.

Sipas mediave greke, kompania pa hezitim pranoi të dorëzojë këtë shumë si dëmshpërbim për kushtet e vështira në të cilat qëndruar qytetarët.

Pas situatës kaotike që u shkaktua në rrugët e vendit, Mitsotakis kryesoi një takim ku morn pjesë Ministri i Mjedisit dhe Energjisë Kostas Skrekas , Ministri i Krizave Klimatike dhe Mbrojtjes Civile Christos dhe Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrit  Grigoris Dimitriadis në të cilën diskutuan mënyrat e mundshme për të vënë nën kontroll situatën e vështirë të cilën po kalojnë


Lajmi kryesor:

Alarmante në Athinë, 1.200 makina të bllokuara në dëborë për më shumë se 20 orë! Fëmijë, gra shtatzëna dhe të moshuar 'të dorëzuar' në të ftohtin 'siberik'


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë