U dëmtua në sy gjatë protestave për Klodjan Rashën/ Përfundon me sukses operacioni në Turqi për policin

TIRANË- Operacioni në sy i policit Fadil Allaraj ka dalë me sukses. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama, teksa ishte në një konferencë online të përbashkët me Komitetit Shkencor turk.

Kreu i qeverisë shfrytëzoi këtë moment për të falenderuar mjekët që u kujdesën për policin, i cili u dëmtua gjatë protestës së parë për Klodian Rashën.

"Mjekët që kanë trajtuar një efektiv policie që pati një plagosje gjatë një proteste, që rrezikoi të humbte masën e syrit dhe pas operacionit të parë për mbrojtjen e masës së syrit, ne kërkuam që të shkonte në Turqi për një ndërhyrje të specializuar.  Një transplant të kornesë së syrit, për të cilin kemi marrë lajmin se ka dalë me sukses. Gjendja e djalit ishte jo e lehtë dhe operacioni i dytë nuk ishte diçka e garantuar. Për këtë arsye u desh që të shkonte në spitalin në Turqi. Kjo është diçka shumë e gëzueshme. Ju falenderoj për këtë", tha Rama. 

Fadil Allaraj u dëmtua gjatë ditës së parë të protestës në Tiranë ku një cop xham i hyri në sy duke i rrezikuar kështu dhe shikimin. Menjëherë ai iu nënshtrua ndërhyrjes së parë kirurgjikale në shërbimin e Okulistikës, por dëmtimi ishte i rëndë dhe i duhej dhe një ndërhyrje tjetër e dytë.

Polici Fadil Allaraj

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vicidoli: 17/12/2020 16:33

  Synin ja qiten vet robt e Rames per te fajesue opiziten ashtu ban dhe me 21 jabar i vrabe vet e ja hodhen fajin gardes... te cohemi te shporrim Edvin Mafibe qe vret shqiptaret.

  Përgjigju
  • Tiku: 17/12/2020 17:19

   Bravo! Tani shko e shit fara ke dera Shqupit, se do dali lideri yt shpirteror e ndoshta i dhimbsesh, e te fut emrin per deputet.

 • Tirona: 17/12/2020 16:27

  Lajm i mire per prinderit dhe shoqerine.Tani e gjithe shoqeria civile pret qe "Huligani" Stresi te kapet dhe ti dergohet drejtesise per gjykim, falja publika qe ai na paska bere ta beje mbasi te kete mare denimin e merituar.

  Përgjigju
 • Hui: 17/12/2020 16:10

  Po vertet menduat se my kishte problems????? Ishte loja e rames per tu duk si kurr po Ben namin

  Përgjigju
 • Erik: 17/12/2020 14:34

  Urime.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë