U formua te Milani dhe luajti në Serie A, Dinamo gjen zëvendësin e Simonit

U formua te Milani dhe luajti në Serie A, Dinamo gjen zëvendësin e Simonit

Luca Crosta, portieri i ri i Dinamos

Dinamo ka gjetur zëvendësuesin e Simon Simonit teksa ka prezantuar portierin italian Luca Crosta. 24-vjeçari bashkohet me Blutë pas aventurës me PASA Irodotos në Ligën e Dytë greke.

"FC Dinamo njofton se ka arritur marrëveshjen me portierin Luca Crosta, i cili ka firmosur për të qenë pjesë e bluve deri në vitin 2025. 24-vjeçari i cili është formuar në akademinë e AC Milan si dhe ka luajtur edhe në Serie A me skuadrën e Cagliari-t, vjen tek blutë e kryeqytetit pas një eksperience në ligën e dytë greke me skuadrën Irodotos FC", njofton Dinamo.

I formuar te moshat e Milan, Crosta ka luajtur edhe në Serie A me Gagliarin në 2020, teksa ka qenë pjesë edhe e Livornos, Alessandria apo edhe Renate. Kështu, Dinamo ka në portë një futbollist me eksperiencë për të zëvendësuar Simon Simonin të larguar te Eintracht Frankfurti në Bundesligë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Mirlind Daku humbet ndeshjen me Spanjën, burime për Report TV: Sulmuesi dënohet nga UEFA me 2 ndeshje pas fyerjeve raciste

Euro 2024/ Mirlind Daku humbet ndeshjen me Spanjën, burime për Report TV: Sulmuesi dënohet nga UEFA me 2 ndeshje pas fyerjeve raciste