VIDEO/ U godit nga rrufeja dhe hyri në koma, 16-vjeçarit i cili i pushoi zemra rikthehet të luajë futboll

Historia e Ronnie Wraith është frymëzuese, por njëkohësisht edhe në kufinjtë e të pabesueshmes.

16-vjeçari të dielën u rikthye të luante futboll 146 ditë pasi e kishte goditur rrufeja. Fatkeqësia ndodhi në një fushë futbolli, pranë shkollës ‘Sele’ në Hertford, 4 minuta para se të mbaronte loja. Gjendja e Wraith atë ditë shumë pak jepte shpresa se ai do mbijetonte dhe në atë momente askush nuk mendoi më për futboll.

Mirëpo mjekët e spitalit Addenbrooke në Kembrixh bënë mrekullinë edhe pse për gjys ore zemra e 16-vjeçarit nuk punoi. Kjo sepse ai pësoi arrest kardiak dhe hyri në koma të induktuar. Megjithatë vendimtare ishte edhe ndihma e parë që Wraith mori në fushën e lojës ku u godit nga rrufeja.

Tani kjo duket si një ëndërr e keqë, pasi të dielën 16-vjeçari u rikthye të luante futboll, sportin që aq shumë e dëshiron. Kjo ndodhi teksa të pranishmit duartroksinin gjatë për Wraith, të cilit jeta i bëri një shaka pa kripë.  

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë