U kap brenda ‘shtëpisë së barit’, 19 vjeçari shqiptar në Angli dënohet me 9 muaj burg, dëshmia e tij: Kam babain sëmurë, doja të paguaja borxhet

U kap brenda ‘shtëpisë së barit’, 19 vjeçari shqiptar në Angli dënohet me 9 muaj burg, dëshmia e tij: Kam babain sëmurë, doja të paguaja borxhet

Foto ilustruese

Një 19 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia britanike teksa përpiqej të fshihej brenda një fabrike kanabisi në Staffordshire të Veriut. I riu, Geraldo Meta u kap brenda ‘shtëpisë së barit’ ku u zbuluan 188 bimë kanabisi.

Adoleshenti kishte hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe para gjashtë muajsh dhe se disa persona e kishin strehuar në këmbim të punës që duhet të bënte për ta. Në aksionin e zhvilluar nga policia në 20 dhjetor të vitit të kaluar, 19 vjeçari u gjet i fshehur poshtë krevatit të tij brenda shtëpisë së barit.

Gjykata e ka dënuar Geraldo Metën me 9 muaj burgim. Avokati i tij tha se i riu shqiptar ishte treguar naiv dhe se kishte ardhur në Britaninë e Madhe me gomone duke rrezikuar jetën për të shlyer borxhet e babait të tij që ishte i sëmurë.

"Në Shqipëri ai jetonte me motrën, mamin dhe babin. Ai ishte kamarier para se të largohej"- tha avokati i të riut.

Ndërkohë autoritetet sekuestruarn të gjitha bimët e gjetura në shtëpinë e barit, së bashku me një shumë parash.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vin: 01/02/2023 11:27

    njeri me perpara kishte motren semure, ky babain po tregohuni burra te pakten bejeni burgun mos beni si gorre.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Maj 2023 afati i fundit për të hapur dosjen e privatizimit të HEC-ve Ulëz, Shkopet, Bistrica 1 dhe Bistrica 2 nga Berisha! Ja shkeljet e rënda dhe flagrante 

Maj 2023 afati i fundit për të hapur dosjen e privatizimit të HEC-ve Ulëz, Shkopet, Bistrica 1 dhe Bistrica 2 nga Berisha! Ja shkeljet e rënda dhe flagrante