U kap me 380 mijë euro në shtëpi dhe doli në përgjime për korrupsion, Apeli lë të lirë mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Apelit ka lënë të lirë shefin e kardiokirurgji-së në QSUT, Edvin Prifti. Në fuqi mbetet vetëm masa e pezullimit nga detyra e mjekut.

Mësohet se Apeli ka lënë në fuqi 'arrestin me burg' për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe avokatin Aldo Tabakun. Sakaq Apeli ka lënë në fuqi arrestin me burg edhe për Manuela Mallkuçin dhe 7 të pandehurit e tjerë.


Lajmi kryesor:

U kap me 380.000 € cash dhe përgjime për korrupsion, Apeli i GJKKO liron mjekun Edvin Prifti, gjyqtarja Enklejda Hoxha mbetet në burg


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO epike / Xhelal Mziu përmbys programin e Bashës dhe befason: Do dyfishojmë pagat në privat!