U sekuestrua nga OFL, shtyhet sërish gjyqi për makinë e blinduar të Lulzim Berishës, mungonte gjyqtari Sokol Binaj

Mungesa e një gjyqtari në Gjykatën e Posaçme të Apelit ka sjellë shtyrjen me gati një muaj të procesit gjyqësor kundër Lulzim Berishës, për sa i përket sekuestrimit nga OFL-ja të automjetit të blinduar tip BMW.

Sot kur ishte planifikuar seanca e radhës, gjyqi është shtyrë për në datën 28 prill. Kjo pasi mungonte njëri nga anëtarët e trupit gjykues, Sokol Binaj.

Seanca e parë që ishte parashikuar në 24 mars 2020 u shty për shkak të mungesës së prokurorit të çështjes Ervin Kondili.

Në gjykatën e Posaçme të Apelit, Lulzim Berisha, kërkon kthimin në gjendjen të lirë të automjetit të tij të blinduar, duke pretenduar se këtë automjet e ka siguruar nga të ardhurat e ligjshme.

Në datën 3 mars 2020, gjykata e Gjykatës së Posaçme për Krime të Rënda, vendosi të verë nën sekuestro vetëm automjetin e blinduar të Berishës, ndërsa pjesa tjetër e pasurive të identifikuara nga oficerët e Operacionit Forca e Ligjit,do të vijojnë të jenë të lira pasi janë pasuri që i janë nënshtruar një herë procesit gjyqësor dhe kanë rezultuar si pasuri të ligjshme.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga asfiksia e gazit, 50-vjeçarja ishte larguar nga banesa në Tiranë dy ditë më parë, i biri bëri kallëzim në polici