POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

U shfaq me dekolte në asamblenë shtetërore/ Politikania braziliane reagon pas kritikave: Do ju padis

Politikanja brazialiane, Paula Da Silva, gjatë një ceremonie betimi në asamblenë shtetërore

Brazil-Politikania braziliane Ana Paula da Silva ka reaguar pas komenteve negative në rrjetet sociale që pushtuan rrjetin, pasi ajo u shfaq në një ceremoni betimi në asamblenë shtetërore të Santa Catarina me një veshje të zbuluar. Da Silva  ka qenë në qendër sulmeve në mediat sociale që prej daljes së të fundit publike.

Ndërsa disa mbështetës të saj në rrjet u pozicionuan krah saj duke argumentuar se veshja e një politikani nuk duhet të marrë kaq shumë vëmendje.


Da Silva tha se ajo do të vazhdojë të vishet ashtu si më parë atë dhe kërcënoi se do të padisë ata që qëndrojnë pas disa prej mesazheve më agresive që ajo ka marrë dhe çdo kompensim që do të marrë nga personat që e kanë fyer do t'i dhurohet një organizate bamirëse për të ndihmuar gratë që përballen me abuzime.

Ajo u zgjodh si përfaqësuese e shtetit Brazilian të Kuvendit të Legjislativës të Santa Catarina më 7 tetor 2018.

m.v./Shqiptarja.com
Komento