U vra nga ish-burri në Fier/ 23-vjeçarja kishte urdhër mbrojtjeje, i përfundonte pas një muaji

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja të resë Sabrina Bengaj nga ish-burri i saj, Elton Metaj. Report Tv mëson se 23-vjeçarja ishte pajisur me urdhër mbrojtjeje nga 14.10.2020, deri ne datën 14.10.2021. Pra pas një muaji, Sabrinës i përfundonte urdhri i mbrojtjes, mirëpo ndonëse e kishte një urdhër të tillë, nuk arriti që ta mbronte nga marrja e jetës. Vendimin për t’u pajisur me urdhrin e mbrojtjes e ka dhënë gjyqtari Alfred Konomi.


Lajmi kryesor:

Fier/ 31-vjeçari vret ish-gruan e pajisur me urdhër mbrojtjeje, kapet pas 3 orë ndjekjeje! Vëllai: Fajin e kanë gjyqtarë e prokurorë që lirojnë kriminelë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, kush është personi i dytë i arrestuar (EMRI)