Udhëheqësit përgjigjen për kandidatët, Rama: Nuk ka nevojë të ma thotë ambasada e SHBA-së

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim u shpreh pak ditë më parë se teksa partitë përgatiten për zgjedhje, udhëheqësit do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën siglën e tyre. Por cfarë mendon Edi Rama për këtë nisur nga fakti që disa kryebashkiakë i kapi dekriminalizimi pasi u zgjodhën? "Partitë dhe familjet nuk mbajnë përgjegjësi për një anëtar të familjes që shkel ligjin por për reagimin.

Nuk kemi marrë kurrë askënd në mbrojtje dhe e kemi bërë të qartë, në këtë parti jemi të gjithë me vullnet të lirë, por përpara ligjit nuk është partia, por secili kur shkel ligjin. Përgjegjësi politike? Zero. Ambasada tha liderët do të mbahen përgjegjës për ata që zgjedhin? Nuk ka nevojë të ma thotë ambasada e SHBA-së unë jam vet përgjegjës për ata që zgjedhim dhe bëjmë më të mirën për t'i zgjedhur, por nëse dikush ka fshehur diçka nga e shkuara e tij është përgjegjësia e tij dhe pikë" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama 'Pa Protokoll' në Report Tv, fton sërish Bashën: Mos trash zërin, por eja ulemi për listat! SHBA nuk është kundër! Zëdhënësin e PPE-së s'e njoh


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

Operacion antidrogë në Mallakastër, kapen 5 kg kanabis dhe fidanë! Arrestohet i mituri, në kërkim babai! Në pranga dhe dy të tjerë