Ukraina: Mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës

Ukraina: Mbi 93 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës

1670496360_likdjf.PNG

Më shumë se 93,000 ushtarë rusë janë vrarë që kur presidenti Vladimir Putin filloi pushtimin e tij në Ukrainë, deklaroi shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës.

Ushtria e Ukrainës vrau 340 pjesëtarë të tjerë të personelit në 24 orët e fundit, thuhet në një postim në Facebook, raportojnë mediat e huaja.

Gjithashtu u shkatërruan dy tanke, dy automjete të blinduara të personelit dhe dy sisteme artilerie.

Dy drone të cilët janë përdorur për të sulmuar infrastrukturën energjetike të Ukrainës janë rrëzuar.

Moska ka pretenduar shumë më pak humbje në "operacionin e saj special" në Ukrainë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Rusia po hedh raketa në uzinën e Zaporizhizhia! Putin: Do godasim sërish infrastrukturën


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

11 shkurti i Doktorit që 'mbjell grurë e i del thekër'

11 shkurti i Doktorit që 'mbjell grurë e i del thekër'