Ukrainasit rimarrin 8 vendbanime në rajonin Kherson

Ukrainasit rimarrin 8 vendbanime në rajonin Kherson

Forcat e armatosura ukrainase kanë rimarrë tetë vendbanime në rajonin jugor të Khersonit, kryeqyteti i të cilit është nën kontrollin rus.

Kjo është raportuar nga Komanda e Operacioneve Jugore të forcave të Kievit.

Në 24 orët e fundit, forcat e armatosura të Ukrainës kanë rrëzuar 17 objektiva ajrore ruse, në detaje tre aeroplanë ushtarakë, pesë raketa dhe tre drone.


Lajmi kryesor:

60 ditë luftë/ Putin ka humbur interesin për t'i dhënë fund luftës! Blinken mbërrin në Kiev! Zelensky telefonatë me Erdogan: Turqia ofrohet si ndërmjetëse e negociatave!


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan