Ukrainë/ 545 fëmijë janë vrarë dhe mbi 1 mijë të tjerë janë plagosur që fillimi i pushtimit rus

Ukrainë/ 545 fëmijë janë vrarë dhe mbi 1 mijë të tjerë janë plagosur që fillimi i pushtimit rus

1713633032_uytrkytrukytkuyt.JPG

Të paktën 1,843 të mitur janë vrarë ose plagosur që nga fillimi i luftës midis Rusisë dhe Ukrainës në shkurt 2022, njoftoi Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

Sipas vlerësimeve, të paktën 545 fëmijë janë vrarë dhe 1,298 të tjerë janë plagosur.


Lajmi kryesor:

Inteligjenca amerikane: Kina ka rritur shitjet me Rusinë në fushën e teknologjisë së armatimit


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione