Ura e amortizuar e Milotit që po rrezikon jetën e banorëve (VIDEO)

Ura e vjetër e Milotit prej kohësh të ofron një pamje të frikshme. Hapësirat mes trarëve lidhës janë zgjeruar duke vështirësuar lëvizjen e automjeteve, ndërsa mbrojtëset anësore prej hekuri janë hequr në një pjese të konsiderueshme të kësaj ure.

Drejtuesit e automjeteve shprehen se mirëmbajtja apo dhe investimet në këtë urë kanë munguar që prej kohës kur është ndërtuar. Ata thonë se gjendja në të cilën ndodhet ura po u rrezikon jeta, ndaj dhe kërkojnë që të ndërhyhet.

Që prej ndërtimit të superstradës Lezhë-Laç ura e vjetër e mbi lumin mat nuk po merr vëmendje, pavarësisht se numri i automjeteve që kalojnë aty është i konsiderueshëm.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare