Urinoi te dera e Kryeministrisë, ndalohet protestuesi shkodran i opozitës (EMRI)

Florian Marku duke urinuar te dera e Kryeministrisë

Katër ditë pas tubimit të opozitës, policia ka ndaluar një tjetër protestues, i cili urinoi tek dera e selisë së qeverisë pasditen e së shtunës. Ai është Florian Marku nga Shkodra. Pas ndalimit, nesër do të dalë para gjykatës.

Ditën e protestës pasi simpatizantët çanë kordonin e policisë tek Kryeministria, Marku u filmua nga kamerat teksa urinonte tek dera e godinës. Edhe pse mbi kokë mbante një kapuç, shkodrani është identifikuar katër ditë pas tubimit duke u ndaluar nga policia.

Pas protestës së 13 prillit, policia fillimisht arrestoi 37 protestues, për shkak të incidenteve që u shënuan gjatë tubimit, ku ndër të tjera iu vu flaka edhe një automjeti dhe u ça për disa herë kordoni i policisë.

Por në burg janë lënë Edmond Bushi, Daniel Gjata dhe Armando Gjecaj personi me maske, i cili u pikas nga kamerat në disa nga momentet e dhunës që u shënuan si para Kryeministrisë, ashtu edhe para Parlamentit.

Ndërkohë masa 'arrest shtëpie' është caktuar ndaj Gëzim Almetës dhe Shemshi Koloshit. Pjesa tjetër e të shoqëruarve janë liruar.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento

Komente

 • Santa Quaranta: 18/04/2019 21:12

  Me kene shkodran shurren ban!!

  Përgjigju
 • Cekja: 18/04/2019 14:33

  Facet per kete I ka Luli se nuk I ka mare masat sic duhet,se kur I merr budallenjte ne proteste pervec byrekut me kos siguroj dhe ku te bejne shurren. Keto jane perkrahesit e Lulit dhe te Mones por shyqyr qe nuk e ka zene gazi lotesues se do te dilte me ate ne dore duke protestuar

  Përgjigju
 • Mala: 18/04/2019 09:24

  Ja niveli qe proteston per "nderrimin" e Qeverise aktuale dhe kush do te vije ne sherbim te populit, Nuk duhet k oment tjeter me shume se kjo foto e ky"veprim banal" qe populli vertete te mendoje mire e mire, sa jane te arsyeshme e sa mund t'ju besohet organizuesve te protestes.

  Përgjigju
 • vlora: 18/04/2019 09:19

  ne nga Vlora solidarizohemi me Shkodranin. Ky eshte rast unik; per nje l.qe shurre te veje burri ne gjykate sikur te jemi ne Suedi civilizim i papare. Jo po hajt ti fusim dhe ata qe pjerdhin apo nxjerrin qurret

  Përgjigju
 • USA: 18/04/2019 06:58

  Gjithe shqiptaret shurrojne ne rruge apo poshte pallateve qosheve te rruges e ku te munden.Cfare ndryshimi ka kryeministria nga nje nevojtore apo nje qoshe poshte pallatit.Po sikur te kishte dhjere aty a do ishte kriminel perseri???

  Përgjigju
 • Hamburg: 18/04/2019 05:49

  Futeni ne burg kete pler të mesoj se si duhet te sjellet në, jete, ate shurr aji le të ja bej Lilzim Bashes te shtepia e tije

  Përgjigju
 • greta: 17/04/2019 22:28

  Vetem sa per informacion,nuk ka shkodran me emer e mbiemer te till.....nese shkodran quani dukagjinasit ateher ndryshoni harten e Shqiperise.

  Përgjigju
 • Naqja: 17/04/2019 22:23

  Po pse ma Flori? Pse? Ca tu desh aja pun mar rrapatush? Prep nuk e besoj se je ti. Aj asht Melvini qe ka ba shurren aty

  Përgjigju
 • sefi: 17/04/2019 19:06

  Lajeni mar tshkretin se ka pas hall e per i fie paska kene tue ba nbrek, gjynah karabushi

  Përgjigju
 • AltinTop: 17/04/2019 18:48

  Pergezime policise per kapjen e shurranit...por andej nga Shkodra po bejne vrasje dhe akoma nuk u kap kush....

  Përgjigju
  • Sinqeritet: 17/04/2019 20:49

   1)Jeni ju shkodranet qe duhet ti dilni zot Shkodres."Me kene shkodran te tena i ban " 2)SH.B.A. I linte te hanin koken me njeri- tjetrin mafjozet . 3)Hajduti i shtepi se nuk ruhet !

 • Robi: 17/04/2019 18:44

  Mallkuar qofte nena qe ka lindur kete funderrine te shkodres Florian Marku. Ose Flomut marku

  Përgjigju
 • Parrucjani: 17/04/2019 18:36

  Bane shurren te bashkija, apo te dhimset Voltana

  Përgjigju
 • sula: 17/04/2019 18:21

  Do kete vend ideal ne burg per te urinuar.Kafsha nuk bohet njeri asiher

  Përgjigju
 • USA: 17/04/2019 17:54

  VERENI ZAGARIN TE LAJ HALET TE 313

  Përgjigju
 • Fad: 17/04/2019 17:50

  Urinoni ne goj kti shurraqit, futni noi gjob 500 mij lek qe ta shohin sa trim esht.

  Përgjigju
 • toni: 17/04/2019 17:35

  le te laj banjot e burgut alabaku

  Përgjigju
  • Dada: 17/04/2019 20:52

   Te jesh shkodran tana i bene

  • Tosi: 17/04/2019 18:43

   Rriheni sa te beje shurren ne breke , detyroheni ta pije, thyjani kembe e duar dhe hidheni ne oborrin e shqupit ta hane qente×

Lajmi i fundit

John

Vjosa Osmani shërohet nga COVID-19, kthehet në zyrën e saj