Vajza e Bujar Nishanit kujton të atin në ditën e lindjes: Gjithmonë do e pres urimin tënd

Vajza e Bujar Nishanit kujton të atin në ditën e lindjes: Gjithmonë do e pres urimin tënd

I ndjeri Bujar Nishani me vajzën e tij, Fiona

TIRANË- Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani, Fiona feston sot ditëlindjen mirëpo në këtë ditë të veçantë nuk ka pranë njeriun e saj më të dashur, babanë ish-presidentin Bujar Nishani.

Në rrjetet sociale ajo pa postuar një foto kur ka qenë e vogël në krahët e babait të saj të ndjerë ku bashkangjitur shkruan “Gjithmonë do e pres një urim nga ty”.

Postimi i Fiona Nishanit

Ish-Presidenti i gjashtë i Republikës së Shqipërisë post-komuniste, Bujar Nishani, ndërroi jetë në 28 maj, pasi prej javësh ishte i shtruar në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi.

Situata shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit të tij me COVID-19 dy muaj më parë. Ai vuante nga një sëmundje autoimune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat që virusi famëkeq i kishte lënë në organizëm.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Report Tv zbulon foton e 17 vjeçarit të vetëdorëzuar për vrasjen Reols Hysenlit në Gjermani! Lidhjet me grupin kriminal të vëllezërve Domi

Report Tv zbulon foton e 17 vjeçarit të vetëdorëzuar për vrasjen Reols Hysenlit në Gjermani! Lidhjet me grupin kriminal të vëllezërve Domi