Valteri: Basha i kapur nga Rama! Po më gjetët 100 lekë që më ka dhënë kryeministri s'futem më në Kuvend

Debati në emisionin "Repolitix" është nxehur teksa deputeti i opozitës parlamentare është shprehur se kryedemokrati Basha është i kapur nga kryeministri. Ndërkohë analisti Ilir Kalemaj ndërhyri duke i thënë se të njëjtat akuza rëndojnë mbi opozitën brenda parlamentit.

Valteri thotë se nëse ka pasuri të pajustifikuara ai do ta lërë postin e deputetit.

"Për 1 vit e gjysmë mua më është ngjirur zëri për listat e hapura. Le ta marrë Basha flamurin e fitores në kurrizin tonë. Ju thatë qëparë që e kapi mat Edi Ramën. Rama e ka kapur mat atë që kur i ka dhënë vila. Kjo opozitë është e kapur që me bizneset. Që kur ka kapur tenderat dhe oligarkët" - thotë Valteri.

"Të njëjtën gjë thotë opozita edhe për ju që jeni të kapur" - ndërhyn Kalemaj.

"Më gjeni 1 qind lekë të vjetra dhe unë largohem që këtu, pasha zotin e madh nuk dalë në asnjë studio dhe në parlament" - përgjigjet Valteri.


Lajmi kryesor:

Drafti i PS-së për hapjen e listave/ Valteri: Zero shanse të kalojë në Kuvend me votat tona! Gati propozimi i ri nga ne, prag elektoral 1% dhe jo 3!


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari