Valteri: Lufta mes 2 partive të kolicionit opozitar i ka humbur qetësinë, Meta e mendon bashkëpunimin Rama-Basha pas zgjedhjeve

 

Për deputetin Halit Valteri lufta mes 2 partitë e koalicionit opozitar i ka prishur qetësinë presidentit Ilir Meta i cili e quajti ftesën e kryeministrit Rama për bashkëpunim me Bashën pas 25 prillit e cilësoi  “të sinqertë si ajo e 17 majit”. Duke iu referuar reagimit të Metës, Valteri tha se ai e mendon bashkëpunimin Rama-Basha pas 25 prillit.

"Ilir Meta ka gjithë kohës që thotë preke votën të pres dorë. Atë e ke fshat më fsha fushatë elektorale haptazi. Deklarata e Metës sot më lë të kuptoj se ai e mendon bashkëpunimin Rama Basha pas zgjedhjeve. Objektivi i deputetëve të presidentit është të gërryejnë PD. Lufta që kanë 2 partitë e kolicionit opozitar i ka humbur qetësinë atyre të dyve. Prmendja e Bojkenit, është se të gjithë bashkë duhet një forcë e re që ti mundë të gjithë", tha Valteri në Repolitix në Report Tv.


Lajmi kryesor:

Ftesa për kreun e PD-së, Valteri e Topollaj në 'Repolitix': Rama e ka nën sqetull Bashën, Meta e mendon bashkëpunimin mes tyre! Dogjani: Presidenti s'i dha rëndësi


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

E kritikuan pas denoncimit të zhurmave nga ndërtimet, reagon Braçe: Një përgjigje për të gjithë ata që më treguan karrigen dhe Erion Veliajn