Vapa përvëluese mbush urgjencën në plazh! Në Shëngjin 300 vizita për një javë, mjekja: Kujdes nga helmimi!

 Qendra Shëndetësore Verore në Shengjin po përballet me fluks pacientesh. 300 ka qenë numri i pushuesve të cilet kanë kërkuar ndihmë mjekësore gjatë javes së fundit, ndërsa fluksi pritet të jetë gjithnjë në rritje. Temperatura e lartë, dierreja dhe toksikacionet e ndryshme janë problemet më të shumta që shfaqin pacientet, thotë mjekia e Qendres Shëndetësore Verore në Shëngjin Irida Ndreu, sipas të ciles qytetaret duhet të ndjekin këshillat e bluzave të bardha.

Dy qendrat Shëndetësore Verore në Shëngjin dhe Tale janë të pajisur me infrastrukturen e nevojshme dhe medikamente thotë drejtoresha e Njesisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor në Lezhë Zojë Zefaj.

Krahas shërbimit shëndetësor përgjatë 24 oreve, prane Qendres Shëndetësore Verore në Shëngjin është vendosur dhe një autoambulance nga Spitali Rajonal i Lezhës, për te qenë në shërbim të pushuesve.

R.D/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë