Varianti i ri i COVID/ Bota 'i mbyll dyert' Britanisë, në Shqipëri  tashmë ka mbërritur avioni i parë, nesër priten 3 të tjerë

Varianti i ri i COVID/ Bota 'i mbyll dyert' Britanisë, në Shqipëri  tashmë ka mbërritur avioni i parë, nesër priten 3 të tjerë

1606391956_1541583759autorinas1502624221.jpg

Teksa thuajse e gjithë Evropa ka ndaluar ose në proces për ndalimin e fluturimeve me Mbretërinë e Bashkuar pas daljes së variantit të ri të koronavirusit, në Shqipëri ende nuk ka asnjë vendim.

Në Aeroportin e Rinasit ka mbërritur orët e parë të mëngjesit të sotëm avioni i parë nga Londra.

Ndërkohë që në Rinas për ditën e nesërme janë parashikuar tre fluturime që vijnë nga Londra: Në orën 01:25, i dyti në orën 11:20 dhe fluturimi i tretë do të jetë në 11:25.

Autoritetet shqiptare nuk kanë dhënë ende informacion në lidhje me masat që mund të merren në këtë drejtim.


Lajmi kryesor:

Lloji i ri i koronavirusit/ Shtohet lista e shteteve që ndalojnë fluturimet me Britaninë e Madhe! Kaos në Londër për avionin e fundit drejt Dublinit


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë