VD/ Himarë, mbushi hotelin me
400 kg kanabis, kapet pronari

VD/ Himarë, mbushi hotelin me<br />400 kg kanabis, kapet pronari
HIMARË-Policia ka sekuestruar 422 kg kanabis dhe një armë zjarri automatik me dy krehër fishekë në fshatin Piqeras, ndërsa është arrestuar poseduesi.
 
Droga dhe arma është sekuestruar gjatë kontrollit të ushtruar në një nga dhomat e një hoteli, në administrim të Dhimitër Qëndros 54 vjeç, i cili është arrestuar.
 
Pas sekuestrimit të drogës, policia ka nisur hetimet për rrjetin e trafikut dhe destinacionin e kanabisit, ndërsa autori po merret në pyetje.
 
Materilalet u referuan në Prokurori në ngarkim të shtetasit të lartëpërmendur për veprat penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'' dhe '' Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit'', parashikuar nga nenet 283/1 dhe 278/3 të Kodit Penal.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Nesër ministri italian i Bujqësisë Tiranë, pritet nga Krifca! Në fokus thellimi i bashkëpunimit, nënshkruhet edhe memorandum mirëkuptimi

Nesër ministri italian i Bujqësisë Tiranë, pritet nga Krifca! Në fokus thellimi i bashkëpunimit, nënshkruhet edhe memorandum mirëkuptimi