Vdekja e Nexhmije Pagarushës, Veliaj: Një humbje e madhe për këngën shqiptare!

Nexhmije Pagarusha dhe Veliaj

1581085625_nexhi.jpg

Sot është ndarë nga jeta këngëtarja e shquar shqiptare Nexhmije Pagarusha në moshën 86-vjeçare.

Emra të njohur të politikës apo artit kanë shprehur ngushëllimet në emër të saj, ku së fundmi ka reaguar edhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Dy vite më parë u nderua me Çelësin e Qytetit të Tiranës për gjithë kontributin që dha për vendin tonë.

“Ikja e Nexhmije Pagarushës është një humbje e madhe për këngën shqiptare! Krenar që, dy vjet më parë, nderuam me Çelësin e Qytetit të Tiranës një artiste të jashtëzakonshme që i dha kaq shumë muzikës tonë.

U prehsh në paqe!”, është shprehur Veliaj.


Lajmi kryesor:

Shuhet mbretëresha e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, artistët: Sot është përjetësuar një figurë e madhe për kombin shqiptar!


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i Henri Çilit, a mendoni se po fillon të veprojë drejtësia e re?