Vdekja e Paulin Prekës, Basha: Me humorin e tij i dha ngjyra zymtësisë së jetës së shqiptarëve gjatë komunizmit

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të artistit Paulin Preka, nëpërmjet një postimi në Twitter kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij.

"Sot arti dhe artdashësit shqiptarë janë në zi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Paulin Preka. Pinjolli i humorit shkodran do të mbetet pjesë e plejadës së aktorëve të shquar të teatrit dhe kinematografisë shqiptare.

 


Lajmi kryesor:

Shuhet në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran, Paulin Preka! Meta dhe Basha shprehin ngushëllimet


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?×

Lajmi i fundit

John

Kriza në Kinë, ndërprerje e vazhduar energjisë elektrike alarm për ekonominë