Vdekja e shoferit të Xhafës, Rama ngushëllon familjen: Tragjedi, s’gjetët qetësi as për të lotuar

Kryeministri Edi Rama, në takimin e radhës në Korçë për llogaridhënien me qytetarët, ka ngushëlluar familjen e gardistit Shkëlzen Qordja, që u gjet dje i vdekur në garazhin e Gardës.

Rama i ka përcjellë një mesazh familjarëve, për të cilët tha se nuk arritën të gjejnë qetësi nga politika dhe opozita as në një tragjedi të tillë.

Ngushëllime të ndjera për gardistin që u nda nga jeta pasi mori një vendim ekstrem dhe befasues për të gjithë ne. Dua të ndaj me familjen të gjithë ndjenjëne  keqardhjes për faktin se përtej tragjedisë dhe dhimbjes së një familjeje për djalin, ata nuk mundën të gjejnë qetësinë për të lotuar brenda mureve të shtëpisë, sepse u gjendën nën rrebeshin  e zi të sulmeve politike, për të njëjtat arsye të mosarsyes që po dërrmojnë politikën tonë. Pa dashur fare t’ja dinë për respekt, për të vërtetën jo e jo, por as për një familje të thjesht. Versioni brutal ndaj djalit që u nda nga jeta, përfshirja e tij në skenarë fantazie makabër për të goditur ministrin e Brendshëm dhe qeverinë nuk ka fjalë për të komunikuar. Është i neveritshëm, i turpshëm, është një tjetër shembull i një vështirësie të jashtëzakonshme, artificiale ku ndodhet hapësira e debatit politik.

Edi Rama, Kryeministër

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • UNE te RRAH.: 02/10/2018 16:50

  Rama dhe XHAFA te VRASIN NATEN dhe te QAJNE DITEN .modeli KOMUNIST I enverhitlerit .Rama eshte KERCENUES me heqje nga PUNA dhe NJEREZIT Nuk Jane te lire te jetoj NE e shfaqen.POSHTE komunizmi SOCIALIST.

  Përgjigju
 • Mati: 02/07/2018 09:49

  r, qe mendon te "nxjerr dhjam nga pleshti", sic thot populli.Ky eshte mjerim neiv e shume primitiv,te mos lesh rehat as ne vuajtje familjen ne fatkeqesi.Kjo eshte opozita mjerane,pa asnje vlere politike,kombetare e njerezore.

  Përgjigju
 • Kamaleoni: 01/07/2018 17:11

  Sju rruhet kaq shume per llogaridhenie sa vet-vritet tjetri me MP5 me 3 plumba ne makine te tjetrit...nejse per te eleminuar dyshimet kamerat i keni hapini po filloi jo u zhduk video jo su kap mire kendi eheee... ndryshe nuk justifikohet me IML kjo situate se skish njeri dyshine per menyren e ardhjes se vdekjes plumb pasoje e morem te gjithe vesh...ngushellime familjes

  Përgjigju
 • Saikeq tahiri: 01/07/2018 14:17

  Presion i drejtperdrejte ndaj ministrit xhafa te cilin rama nuk po e fut dot ne rresht si keta legenat e tjere.pd i mban ison edvinit se ata cileplasur jane.nuk iu behet vone te bejne politike me kufoma.fatmir xhafes po ia fut shefi i tij.nqs ka dinjitet ta zbardhe vrasjen dhe te shkaterroje kartelin e elbasanit dhe hakmarrjen per drejtesi qe po behen cdo dite e me te rrezikshem ose te jape doreheqjen sepse keshtu nuk vazhdohet.ngushellime familjes por ishte vrasje dhe nuk e luan topi.

  Përgjigju
  • Fredi: 01/07/2018 15:34

   Jam dakort plotesisht.

 • Tirana inffo.: 01/07/2018 13:34

  Komedit e edi rames jane fatale per shume persona e familje shqiptare.naten e vran,te neseremen e qane me komedi. Rasti i viktimave te 21 janarit,ku rama organizon pranver arabe dhe grusht shtet,ben viktima,dhe te neserem i qane dhe hedhe fajin,pd e salihut. Kometdit artistike te edi hashashit,fabrikojn vetem morte e viktima.

  Përgjigju
 • opinion.: 01/07/2018 13:28

  me siguri ps ka eliminuar shoferin e xhafajt,se shoferi ka dite,njofte e drejtuar me makin shume tamime te ps me mafin e tyre,dhe per ti fshehur te gjitha te diturat per ps-n,trafikant droge e krimi,kane vrar shoferin.

  Përgjigju
 • Fredi: 01/07/2018 13:17

  Zoti Rama opozita duhet te hesht per kete fatkeqesi. Por kjo vetvrasje ngjall shume dyshime. Behen shume koincidenca qe te shtyne drejt dyshimit. Gardisti i ndjere perse duhet te vriste veten pikerisht ne makinen e ministrit? Perse me automatik MP5? Pistoleten me vete e kishte dhe mund te kryente vetevrasje ku te donte. Perse gardistet dejlarojne se nuk kane degjuar te shtena? MP5 ben goxha zhurne, edhe me deren e garazhdit mbyllur dge te makines? Perse mjeket ligjor shprhen se mund te mbijetonte nese do nderhyej shpejt? Per te justifikuar 4 te shtenat e tjeta? Ku bazohen ata sepse gardisti i ndjere nuk eshte i mbytyr qe te shohin karbon ose te tjera gjera ne mushkri etj etj. Keto jane pyetje qe nuk ja jep dot pergjigjen Fa-iku me motren e ndare nga burri, por duan pergjigje shteruese.

  Përgjigju
 • Shabani: 01/07/2018 12:53

  E vrate djalin per ti mbyllur gojen,dhe keni goj edhe flisni,si skeni turp.Po ku e njohin turpin kriminelet

  Përgjigju
  • Aqif Kopertoni: 01/07/2018 13:15

   O shaba po ty kush ta tha qe e vran Ben ristani?apo mul noka?

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Italianët ‘përgjërohen’, tifozët shqiptarë u thyejnë makaronat para syve

VIDEO/ Italianët ‘përgjërohen’, tifozët shqiptarë u thyejnë makaronat para syve