Vdekja e trafikantit polak të armëve, gruaja: Ankohej për dhimbje zemre! Autoritet shqiptare: Për shkaqe natyrale

Vdekja e trafikantit polak të armëve, gruaja: Ankohej për dhimbje zemre! Autoritet shqiptare: Për shkaqe natyrale

1658843813_1658843129smiercandrzejizdebskilukaszszumowski.jpg

Varrimi i Andrzje Izdebski, 71-vjeçarit nga Polonia, tregtar armësh dhe aparatesh respiratorë, u bë në Poloni më 15 korrik. Gruaja e tij Ewa (69 vjeçe) tha se ai dy ditë para vdekjes u ankua për dhimbje.

“Kemi 1 vit e gjysmë që nuk jemi parë, por kemi folur në telefon. Hera e fundit ishte e shtuna para vdekjes së tij. Ai nuk u ankua për asgjë, vetëm tha se i dhembte zemra së fundmi”, ka thënë gruaja.

Policia shqiptare pati njoftuar vdekjen e polakut përmes një njoftimi.

“Më datë 20.06.2022, në bulevardin "Bajram Curri", në një banesë të marrë me qira, është gjetur pa shenja jete, shtetasi polak A. H., 73 vjeç. Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune.  Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje”, njoftonte policia.

Ndërkohë që Report Tv mëson se atij i janë bërë ekzaminimet dhe konkluzioni ka qenë vdekje natyrale.


Lajmi kryesor:

Vdes në Tiranë 'mbreti' polak i tregtisë së armëve! Trafikoi armë nga Shqipëria me gruan e ish-kreut të SHIU, Ylli Zyla! Shqiptarja.com zbuloi skandalin


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, vritet një person, ende nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, vritet një person, ende nuk dihen rrethanat