Veliaj e paditi për shpifje, shtyhet sërish gjyqi ndaj Berishës

Veliaj e paditi për shpifje, shtyhet sërish gjyqi ndaj Berishës

Erion Veliaj dhe Sali Berisha

Shtyhet sërish seanca gjyqësore ku gjykohet padia e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj  ndaj Sali Berishës të cilën e akuzon për shpifje.

Shkak për shtyrje këtë herë ka qenë mungesa e përfaqësuesit të akuzës.

Shkak për padinë e Veliajt u bë deklarata e Berishës më 7 prill ku e akuzonte se ka lidhje me Iranin dhe me financat e gardës revolucionare. Shtyhet seanca per padine e Veliajt ndaj Berishes. Shkak mungesa e perfaqesuesit te akuzes seanca radhes ne 8 qershor.

Akuzat e ngritura nga Sali Berisha se ka shkuar i maskuar në Iran në 2008, kryebashkiaku Erion Veliaj iu dha përgjigje në Report Tv duke i quajtur ato lajthitje dhe mashtrime. Ai rrëzoi alibinë e Berishës me foton e publikuar pak ditë më parë, ku pretendoi se ishte Veliaj maskuar. Veliaj tha se në atë foto ishte kitaristi i grupit të njohur amerikan Eagles.

  S.G/Shqiptarja.com
  Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  Komente

  • e drejta: 03/06/2023 09:52

   SA HERE DO TE SHTYHET KY GJYGJ...BANDITI SAHALE I KA NE DORE SHUMICEN E GJYGJTAREVE (SE JANE TE KORRUPTUAR)

   Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

   Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?  ×

  Lajmi i fundit

  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë: Në prapavijën e sulmit në Zveçan mund të jetë një mbështetje e madhe

  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë: Në prapavijën e sulmit në Zveçan mund të jetë një mbështetje e madhe