Veliaj përshkruan simptomat e para dhe momentin kur mësoi lajmin se ishte pozitiv me COVID (VIDEO)

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në intervistën për Repor Tv ka treguar simptomat e para dhe momentin kur mësoi se ishte i prekur me COVID-19. Ai tregon se ka qenë në bashki dhe kishte në agjendë një lidhje online në momentin kur filloi të shfaqte simptoma.

"Ishte mesditë më bashki, kisha këputje, duhej të bëja një lidhje online, por e anulova mbledhje. Thash mos ishte pagjumësi, më pas pata djegie në fyt dhe këputje që u bë më e theksuar nga pasditja. Më pas lajmërova shërbimin, bëra testin. Nga darka më erdhi përgjigja dhe menjëherë ndërpreva kontaktet dhe u karantinova. Kam mbajtur lidhjet me spitalin 'Shefqet Ndroqi', mjekët shqiptarë janë heronj. Mjeku Përlat Kapisyzi më jepte zemër mbështjetje, ndërsa infermierja Adelina më bënte injeksionet që duheshin. Kam pasur një eksperiencë të shkëlqyer", tha Veliaj.


Lajmi kryesor:

'U kurua në Turqi?'/ Veliaj flet pas shërimit në Report Tv: S'jam nga ata që kanë shtëpi në Holandë e që kapin 4 vila për 6 muaj! Djali u prek i pari, 10 ditë më dhimbte çdo kockë (VIDEO)


E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)