Velipojë, masterplani, prishje të
ndërtimeve pa leje në bregdet

Velipojë, masterplani, prishje të<br />ndërtimeve pa leje në bregdet
Një menaxhim ndryshe të bregdetit dhe një sistemim të ri, në kuadër të planifikimit të plazhit, ka qenë ky qëllimi i një takimi që Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Auron Tare dhe drejtuesit e Komunës Velipojë zhvilluan me grupet e interesit dhe biznesin vendas. Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Auron Tare ka deklaruar se është mjaft e rëndësishme ndryshimi i menaxhimit të bregdetit.

Për kryetarin e komunës Pashko Ujka përfundimi i masterplanit do të shenojë edhe ndërhyrjen ndaj ndërtimeve pa leje.

Takimi u organizua nga agjencia Kombëtare e Bregdetit dhe komuna Velipojë, ndërsa të pranishëm në takim ishin edhe përfaqësues të Agjencisë së Planifikimit të Territorit.

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE