'Vëllai i madh dhe i vogli', Lita zbulon: Sputniku është në mes të Beogradit! Propagandë kundër Kosovës, ia japin edhe mediave shqiptare

 

Analisti Lavdrim Lita zbuloi se shërbimet sekrete ruse janë kudo në Serbi dhe këto dy shtete operojnë si motër e vëlla. 

'Rusia dhe Serbia nuk janë partner. Funksionojnë si vëllai i madh dhe vëllai i vogël,. Operatorët e shërbimeve sekrete ruse janë brenda shërbimeve serbe, në Nish dhe kudo. Oficerët rus janë brenda ushtrisë serbe. Në mes të Beogradit ka një pallat pesëkatësh ku vepron Sputniku, ajo që bën propagandën. Është e paregjistruar, vepron në ilegalitet, kundër Kosovës, ofrojnë materiale edhe në shqip. Hapini lajmet në mëngjes dhe shikoni që ka lajme për Vuçiçin dhe lajme për Putinin. Veprojnë në unison. Dhe Sputniku është një nga provat më të afërta', theksoi Lita.


Lajmi kryesor:

Përplasja Kosovë-Serbi në OKB, Nesho në '5 Pyetjet': Vuçiç e quan Kosovën pjesë të sovranitetit të tij! Mulaj: Osmani bëri lëvizje të zgjuar


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë