Vëmendja jo vetëm te uji i pijshëm, Veliaj: Rrjet i ri për ujitjen e tokave në Baldushk dhe Mumajes

Me ndarjen e re administrative, Tirana u zgjerua drejt komunave duke disafishuar edhe sipërfaqen e saj. Ndaj në këto ditë të vështira, krahas punës për furnizimin me ujë të pijshëm të qytetarëve, një vëmendje të veçantë i është kushtuar edhe ujitjes së tokave bujqësore, një degë kjo e ekonomisë që po merr një zhvillim të madh këto pesë vite.

Lajmin e ka dhënë vetë kryerbashkiaku Veliaj, i cili ka shpërndarë disa foto nga puna që po bëhet në këto ditë të nxehta për zëvendësimin e tubit të amortizuar në rezervuarin e Alltatës, në Baldushk.

“Bravo ekipit që në këto ditë të nxehta po kujdesen për zëvendësimin e tubit të amortizuar në rezervuarin e Alltatës, në Baldushk. Kjo ndërhyrje përmirëson vaditjen në këtë zonë, duke futur nën ujë rreth 300 hektarë tokë bujqësore. Vazhdojmë me rrjetin e Mumajesit, i cili përfundon brenda këtij sezoni,”- shkruan Veliaj.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

  • Jani: 10/07/2020 01:06

    Me shpejt,,,me larg, me lart,,ritem usta mete...ritem..

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shkrumbohet fasoneria e Skraparit, punonjësit dalin duke vrapuar të tmerruar