Vendimi i Kushtetueses për Teatrin, Neritan Liçaj: Horra, uluni ne gjunjë dhe kërkoni falje

Vendimi i Kushtetueses për Teatrin, Neritan Liçaj: Horra, uluni ne gjunjë dhe kërkoni falje

Aktori Neritan Liçaj, një nga aktivistët që mbrojti më shumë kauzën e Teatrit Kombëtar, ka reaguar pas dhënies së vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Liçaj ka kërkuar nga autoritetet që të kërkojnë falje, pas vendimit të Kushtetueses.

“Kam aq shume per te them dhe shkruar sa do te duheshin tre dite e me tepër…po them vetëm horra uluni ne gjunje dhe kërkoni falje”, shkruan Liçaj.


Lajmi kryesor:

'Kushtetuesja' pezullon ndërtimin e Teatrit Kombëtar, rrëzon ligjin special PPP dhe kalimin e truallit në pronësi të Bashkisë Tiranë! Por prishja e godinës nuk cilësohet antikushtetuese


  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Sezoni gjen Pogradecin pa punëtorë në hotele e restorante! Të rinjtë ikin gjatë verës në Maqedoninë e Veriut e në Greqi! Operatorët turistik: Shkak i braktisjes, pagat e ulëta

Sezoni gjen Pogradecin pa punëtorë në hotele e restorante! Të rinjtë ikin gjatë verës në Maqedoninë e Veriut e në Greqi! Operatorët turistik: Shkak i braktisjes, pagat e ulëta